Πέμπτη 29 Μαΐου 2014

Αστραπή Μεσοποταμία - Εορδαϊκός 0-4

Μετά από ένα φοβερό παιχνίδι ο εορδαϊκός κατάφερε να νικήσει με 0-4 την αστραπή Μεσοποταμίας.
Ο Εορδαϊκός από την αρχή έδειξε ότι ήρθε για να πάρει το παιχνίδι κάνοντας πολλές φάσεις από πολλή νωρίς βρέθηκε να κερδίζει με 0-2 με δύο γκολ του φοβερού Μαυροματίδη από εκεί και πέρα τα πόδια των παικτών λήφθηκαν. Κυκλοφορούσαν πολλή εύκολα και καλά την μπαλα. Στο δεύτερο ημίχρονο η παίκτες του Κώστα Τσαγκαλίδη έδειξαν τεράστια σοβαρότητα κρατώντας το σκορ και καταφέρνοντας με ένα υπέροχο γκολ του Σουγιουλτζη κάναν το 0-3 πολλή νωρίς από εκεί και πέρα όλα γίναν πιο εύκολα και στο τελευταίο λεπτό ο καταπληκτικός για ένα ακόμα παιχνίδι Μαυροματίδης έκανε το 0-4 πετυχαίνοντας χατρικ.
Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η αντίπαλος του Εορδαϊκού στον επόμενο αγώνα θύελλα φιλώτα κέρδισε με 7-1 τα Γρεβενά Αεράτα. Δεύτερη κίτρινη κάρτα έφαγε ο Μαριορίδης στα τελευταία λεπτά του αγώνα και θα χάσει των αγώνα με τον Εορδαϊκό
Την επόμενη αγωνιστική ο Εορδαϊκός θα αντιμετωπίσει την θύελλα φιλώτα στο Δακ Πτολεμαΐδας αγωνας που χαρακτηρίζετε από πολλούς ως τελικός γιατί θα κρίνει το ποιά ομάδα θα ανέβει στην Γ Εθνική
Την Κυριακή όλη στο γήπεδο να στηρίξουμε την ομάδα μας.
Αστραπή Μεσοποταμία: Κωνσταντίνου,Αμανατίδης,Στεργίου,Σαββίδης(71'Μουσσιας),Καραμανίδης Γ.(63'Λαμπριανίδης),Ξανθόπουλος,Λέκκος,Σαλονικίδης,Καραμανίδης Λ.,Τσακλίδης,Κοτανίδης (46' Κουσίδης)
Εορδαϊκός:Περπερίδης,Τσαγκαλίδης,